wi­schen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈvɪʃn̩/
Verb
Sülven: wi·schen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
wi­schen
PPP:
wi­scht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wi­sch
du wi­schst
he/se/dat wi­scht
wi wi­scht
ji wi­scht
se wi­scht
Vergangen Tiet:
ik wi­sch
du wi­schst
he/se/dat wi­sch
wi wi­schen
ji wi­schen
se wi­schen
Perfekt:
ik heff wi­scht
du hest wi­scht
he/se/dat hett wi­scht
wi hebbt wi­scht
ji hebbt wi­scht
se hebbt wi­scht
Kunjunktiv:
ik wi­sch
du wi­schst
he/se/dat wi­sch
wi wi­schen
ji wi­schen
se wi­schen
Imperativ:
wi­sch!
wi­scht!