la­weien in het Nedersaksisch

Uitspraak: /laˈvaɪ̯ən/
werkwoord
Afbreking: la·weien
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Engels:
Duits:
[2]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Duits:
[3]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
la­weien
voltooid deelwoord:
la­weit
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik la­wei
du la­weist
he/se/dat la­weit
wi la­weit
ji la­weit
se la­weit
verleden:
ik la­wei
du la­weist
he/se/dat la­wei
wi la­weien
ji la­weien
se la­weien
voltooid:
ik heff la­weit
du hest la­weit
he/se/dat hett la­weit
wi hebbt la­weit
ji hebbt la­weit
se hebbt la­weit
conjunctief:
ik la­wei
du la­weist
he/se/dat la­wei
wi la­weien
ji la­weien
se la­weien
imperatief:
la­wei!
la­weit!

Etymologie:

Woord afleidt van: Lawei