Uitspraak in het Plat: /laˈvaɪ̯ən/
werkwoord
Afbreking: la·weien
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Engels:
Duits:
[2]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Duits:
[3]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
laweien
voltooid deelwoord:
laweit
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik lawei
du laweist
he/se/dat laweit
wi laweit
ji laweit
se laweit
verleden:
ik lawei
du laweist
he/se/dat lawei
wi laweien
ji laweien
se laweien
voltooid:
ik heff laweit
du hest laweit
he/se/dat hett laweit
wi hebbt laweit
ji hebbt laweit
se hebbt laweit
conjunctief:
ik lawei
du laweist
he/se/dat lawei
wi laweien
ji laweien
se laweien
imperatief:
lawei!
laweit!

Etymologie:

Woord afleidt van: Lawei