Utspraak op Platt: /ˈɡnʊksn̩/
Verb
Sülven: gnu·cksen
[1]
Randwoortschatt
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
gnucksen
PPP:
gnuckst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik gnucks
du gnuckst
he/se/dat gnuckst
wi gnuckst
ji gnuckst
se gnuckst
Vergangen Tiet:
ik gnucks
du gnuckst
he/se/dat gnucks
wi gnucksen
ji gnucksen
se gnucksen
Perfekt:
ik heff gnuckst
du hest gnuckst
he/se/dat hett gnuckst
wi hebbt gnuckst
ji hebbt gnuckst
se hebbt gnuckst
Kunjunktiv:
ik gnucks
du gnuckst
he/se/dat gnucks
wi gnucksen
ji gnucksen
se gnucksen
Imperativ:
gnucks!
gnuckst!