kul­lern op Plattdüütsch

Utspraak: /kʊ·lɐn/
Verb
Sülven: kul·lern
[1]
Randwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kul­lern
PPP:
kul­lert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kul­ler
du kul­lerst
he/se/dat kul­lert
wi kul­lert
ji kul­lert
se kul­lert
Vergangen Tiet:
ik kul­ler
du kul­lerst
he/se/dat kul­ler
wi kul­lern
ji kul­lern
se kul­lern
Perfekt:
ik heff kul­lert
du hest kul­lert
he/se/dat hett kul­lert
wi hebbt kul­lert
ji hebbt kul­lert
se hebbt kul­lert
Kunjunktiv:
ik kul­ler
du kul­lerst
he/se/dat kul­ler
wi kul­lern
ji kul­lern
se kul­lern
Imperativ:
kul­ler!
kul­lert!