Utspraak op Platt: /ˈlɛɡn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: leg·gen
[1]
Grundwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
lay
Bispelen:
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
lay
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
leggen
PPP:
leggt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik legg
du leggst
he/se/dat leggt
wi leggt
ji leggt
se leggt
Vergangen Tiet:
ik leed
du leedst
he/se/dat leed
wi leden
ji leden
se leden
Perfekt:
ik heff leggt
du hest leggt
he/se/dat hett leggt
wi hebbt leggt
ji hebbt leggt
se hebbt leggt
Kunjunktiv:
ik leed
du leedst
he/se/dat leed
wi leden
ji leden
se leden
Imperativ:
legg!
leggt!