in­ka­men op Plattdüütsch

Identische Wöör ››› Inkamen ❔︎
Utspraak op Platt: /ˈɪnˌkɔːm̩/
Verb
Sülven: in·ka·men
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
inkamen
PPP:
inkamen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kaam in
du kummst in
he/se/dat kummt in
wi kaamt in
ji kaamt in
se kaamt in
Vergangen Tiet:
ik keem in
du keemst in
he/se/dat keem in
wi kemen in
ji kemen in
se kemen in
Perfekt:
ik bün inkamen
du büst inkamen
he/se/dat is inkamen
wi sünd inkamen
ji sünd inkamen
se sünd inkamen
Kunjunktiv:
ik keem in
du keemst in
he/se/dat keem in
wi kemen in
ji kemen in
se kemen in
Imperativ:
kaam in!
kaamt in!
Infinitiv:
inkamen
PPP:
inkamen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kumm in
du kummst in
he/se/dat kummt in
wi kaamt in
ji kaamt in
se kaamt in
Vergangen Tiet:
ik keem in
du keemst in
he/se/dat keem in
wi kemen in
ji kemen in
se kemen in
Perfekt:
ik bün inkamen
du büst inkamen
he/se/dat is inkamen
wi sünd inkamen
ji sünd inkamen
se sünd inkamen
Kunjunktiv:
ik keem in
du keemst in
he/se/dat keem in
wi kemen in
ji kemen in
se kemen in
Imperativ:
kaam in!
kaamt in!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: in + kamen