war­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈva͡ɐm̩/
Verb
Sülven: war·men
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
nedderlandsch:
=
warmen
engelsch:
=
warm
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
war­men
PPP:
warmt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik warm
du warmst
he/se/dat warmt
wi warmt
ji warmt
se warmt
Vergangen Tiet:
ik warm
du warmst
he/se/dat warm
wi war­men
ji war­men
se war­men
Perfekt:
ik heff warmt
du hest warmt
he/se/dat hett warmt
wi hebbt warmt
ji hebbt warmt
se hebbt warmt
Kunjunktiv:
ik warm
du warmst
he/se/dat warm
wi war­men
ji war­men
se war­men
Imperativ:
warm!
warmt!