ver­puus­ten op Plattdüütsch

Utspraak: /fəɾˈpuːstn̩/
Verb
Sülven: ver·puus·ten
[1]
Opbowoortschatt
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
ver­puus­ten
PPP:
ver­puust
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ver­puust
du ver­puustst
he/se/dat ver­puust
wi ver­puust
ji ver­puust
se ver­puust
Vergangen Tiet:
ik ver­puust
du ver­puustst
he/se/dat ver­puust
wi ver­puus­ten
ji ver­puus­ten
se ver­puus­ten
Perfekt:
ik heff ver­puust
du hest ver­puust
he/se/dat hett ver­puust
wi hebbt ver­puust
ji hebbt ver­puust
se hebbt ver­puust
Kunjunktiv:
ik ver­puust
du ver­puustst
he/se/dat ver­puust
wi ver­puus­ten
ji ver­puus­ten
se ver­puus­ten
Imperativ:
ver­puust!
ver­puust!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ver- + puusten