Utspraak op Platt: /ˈtøːm̩/
Verb
Sülven: tö·ven
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:
[2]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
töven
PPP:
töövt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik tööv
du töövst
he/se/dat töövt
wi töövt
ji töövt
se töövt
Vergangen Tiet:
ik tööv
du töövst
he/se/dat tööv
wi töven
ji töven
se töven
Perfekt:
ik heff töövt
du hest töövt
he/se/dat hett töövt
wi hebbt töövt
ji hebbt töövt
se hebbt töövt
Kunjunktiv:
ik tööv
du töövst
he/se/dat tööv
wi töven
ji töven
se töven
Imperativ:
tööv!
töövt!