af­ma­ra­chen in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈaf·mɔːˌɾaxn̩/
werkwoord
Afbreking: af·ma·ra·chen
[1]
geavanceerde woordenschat
sik ~

Werkwoordvormen:

infinitief:
afmarachen
voltooid deelwoord:
afmoracht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik morach af
du morachst af
he/se/dat moracht af
wi moracht af
ji moracht af
se moracht af
verleden:
ik morach af
du morachst af
he/se/dat morach af
wi morachen af
ji morachen af
se morachen af
voltooid:
ik heff afmoracht
du hest afmoracht
he/se/dat hett afmoracht
wi hebbt afmoracht
ji hebbt afmoracht
se hebbt afmoracht
conjunctief:
ik morach af
du morachst af
he/se/dat morach af
wi morachen af
ji morachen af
se morachen af
imperatief:
morach af!
moracht af!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: af + marachen