snur­ken op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsnʊ͡ɐkn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: snur·ken
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
in’n Slaap bi 't Aden halen lude Gerüüsch maken
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
snur­ken
PPP:
snurkt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik snurk
du snurkst
he/se/dat snurkt
wi snurkt
ji snurkt
se snurkt
Vergangen Tiet:
ik snurk
du snurkst
he/se/dat snurk
wi snur­ken
ji snur­ken
se snur­ken
Perfekt:
ik heff snurkt
du hest snurkt
he/se/dat hett snurkt
wi hebbt snurkt
ji hebbt snurkt
se hebbt snurkt
Kunjunktiv:
ik snurk
du snurkst
he/se/dat snurk
wi snur­ken
ji snur­ken
se snur­ken
Imperativ:
snurk!
snurkt!