Uitspraak in het Plat: /ˈlɔːtn̩/ 🔊︎
werkwoord
Afbreking: la·ten
[1]
basiswoordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
let
Duits:
[2]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
Duits:
Voorbeelden:
[3]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
Duits:
Voorbeelden:
Laat dat man!
[4]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
Duits:
Voorbeelden:

Werkwoordvormen:

infinitief:
laten
voltooid deelwoord:
laten
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik laat
du lettst
he/se/dat lett
wi laat
ji laat
se laat
verleden:
ik leet
du leetst
he/se/dat leet
wi leten
ji leten
se leten
voltooid:
ik heff laten
du hest laten
he/se/dat hett laten
wi hebbt laten
ji hebbt laten
se hebbt laten
conjunctief:
ik leet
du leetst
he/se/dat leet
wi leten
ji leten
se leten
imperatief:
laat!
laat!
Identieke woorden ››› laten ❔︎