schu­len auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈʃuːln̩/ 🔊︎
Verb
Silbentrennung: schu·len
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:
[2]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:
Beispiele:
[3]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:
Beispiele:
[4]
Aufbauwortschatz
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
schulen
Partizip Perfekt:
schuult
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik schuul
du schuulst
he/se/dat schuult
wi schuult
ji schuult
se schuult
Imperfekt:
ik schuul
du schuulst
he/se/dat schuul
wi schulen
ji schulen
se schulen
Perfekt:
ik heff schuult
du hest schuult
he/se/dat hett schuult
wi hebbt schuult
ji hebbt schuult
se hebbt schuult
Konjunktiv:
ik schuul
du schuulst
he/se/dat schuul
wi schulen
ji schulen
se schulen
Imperativ:
schuul!
schuult!