ra­cken op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈɾakn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: ra·cken
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
[3]
Randwoortschatt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
racken
PPP:
rackt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik rack
du rackst
he/se/dat rackt
wi rackt
ji rackt
se rackt
Vergangen Tiet:
ik rack
du rackst
he/se/dat rack
wi racken
ji racken
se racken
Perfekt:
ik heff rackt
du hest rackt
he/se/dat hett rackt
wi hebbt rackt
ji hebbt rackt
se hebbt rackt
Kunjunktiv:
ik rack
du rackst
he/se/dat rack
wi racken
ji racken
se racken
Imperativ:
rack!
rackt!