ha­len in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈhɔːln̩/ 🔊︎
werkwoord
Afbreking: ha·len
[1]
basiswoordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
get
Duits:
Voorbeelden:

Werkwoordvormen:

infinitief:
halen
voltooid deelwoord:
haalt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik haal
du haalst
he/se/dat haalt
wi haalt
ji haalt
se haalt
verleden:
ik heel
du heelst
he/se/dat heel
wi helen
ji helen
se helen
voltooid:
ik heff haalt
du hest haalt
he/se/dat hett haalt
wi hebbt haalt
ji hebbt haalt
se hebbt haalt
conjunctief:
ik heel
du heelst
he/se/dat heel
wi helen
ji helen
se helen
imperatief:
haal!
haalt!