gnur­rn op Plattdüütsch

[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
Kehlluden as Dröhgebäärd utstöten (von Hunn)
düütsch:
[2]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
sik gnuddelig ütern
düütsch:
Bispelen:
[1] Wat gnurrst du so, gefallt di dat nich?

Verbformen:

Infinitiv:
gnur­rn
PPP:
gnur­rt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik gnurr
du gnur­rst
he/se/dat gnur­rt
wi gnur­rt
ji gnur­rt
se gnur­rt
Vergangen Tiet:
ik gnurr
du gnur­rst
he/se/dat gnurr
wi gnur­ren
ji gnur­ren
se gnur­ren
Perfekt:
ik heff gnur­rt
du hest gnur­rt
he/se/dat hett gnur­rt
wi hebbt gnur­rt
ji hebbt gnur­rt
se hebbt gnur­rt
Kunjunktiv:
ik gnurr
du gnur­rst
he/se/dat gnurr
wi gnur­ren
ji gnur­ren
se gnur­ren
Imperativ:
gnurr!
gnur­rt!