in­gahn in het Nedersaksisch

Uitspraak: /ˈɪnˌɡɔːn/
werkwoord
Afbreking: in·gahn
[1]
geavanceerde woordenschat

Werkwoordvormen:

infinitief:
in­gahn
voltooid deelwoord:
in­gahn
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik gah in
du geihst in
he/se/dat geiht in
wi gaht in
ji gaht in
se gaht in
verleden:
ik güng in
du güngst in
he/se/dat güng in
wi güng­en in
ji güng­en in
se güng­en in
voltooid:
ik bün in­gahn
du büst in­gahn
he/se/dat is in­gahn
wi sünd in­gahn
ji sünd in­gahn
se sünd in­gahn
conjunctief:
ik güng in
du güngst in
he/se/dat güng in
wi güng­en in
ji güng­en in
se güng­en in
imperatief:
gah in!
gaht in!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: in + gahn