hu­cken op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈhʊkn̩/
Verb
Sülven: hu·cken
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
hucken
PPP:
huckt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik huck
du huckst
he/se/dat huckt
wi huckt
ji huckt
se huckt
Vergangen Tiet:
ik huck
du huckst
he/se/dat huck
wi hucken
ji hucken
se hucken
Perfekt:
ik heff huckt
du hest huckt
he/se/dat hett huckt
wi hebbt huckt
ji hebbt huckt
se hebbt huckt
Kunjunktiv:
ik huck
du huckst
he/se/dat huck
wi hucken
ji hucken
se hucken
Imperativ:
huck!
huckt!