fal­len op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈfaln̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: fal·len
[1]
Grundwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
=
fall
düütsch:
=
fallen

Verbformen:

Infinitiv:
fal­len
PPP:
ful­len
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik fall
du fall­st
he/se/dat fall­t
wi fall­t
ji fall­t
se fall­t
Vergangen Tiet:
ik füll
du füll­st
he/se/dat füll
wi fül­len
ji fül­len
se fül­len
Perfekt:
ik bün ful­len
du büst ful­len
he/se/dat is ful­len
wi sünd ful­len
ji sünd ful­len
se sünd ful­len
Kunjunktiv:
ik füll
du füll­st
he/se/dat füll
wi fül­len
ji fül­len
se fül­len
Imperativ:
fall!
fall­t!
Infinitiv:
fal­len
PPP:
fal­len
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik fall
du fall­st
he/se/dat fall­t
wi fall­t
ji fall­t
se fall­t
Vergangen Tiet:
ik full
du full­st
he/se/dat full
wi ful­len
ji ful­len
se ful­len
Perfekt:
ik bün fal­len
du büst fal­len
he/se/dat is fal­len
wi sünd fal­len
ji sünd fal­len
se sünd fal­len
Kunjunktiv:
ik full
du full­st
he/se/dat full
wi ful­len
ji ful­len
se ful­len
Imperativ:
fall!
fall­t!